İstanbul'da Yağmur Yaşamı Durdurdu

İstanbul'da yağan yağmur, dolu ve eser rüzgarlardan dolayı hayat felç oldu..

İstanbul'da Yağmur Yaşamı Durdurdu
Bu içerik 435 kez okundu.

Yerel halktan elimize ulaşan bilgiler:

İstanbul'da ani bir şekilde başlayan yağmur ve dolu hayatı felç etti. Birçok tünel sular altında kaldı. Dolu taneleri erikten büyük boyutlarda yağınca pek çok araç hasar gördü. 

Tünelleri su bastığı için ulaşım imkansız bir hale geldi. Yağmur ve dolu yağışından dolayı şehrin pek çok kesiminde su baskını meydana geldi. Yağan dolulardan dolayı pek çok aracın camı kırıldı, bazı hayvanlar telef oldu. 

Yağış ile birlikte fırtınanın da etkili olması sonucunda 2 vapur kayalıklara çarptı. Bir feribot başka bir feribota çarptı.Uçuşlar kısa süreli olarak durduruldu. Fırtına etkisini yitirdikten sonra uçuşlara devam edildi. Pek çok vatandaşın evini su bastı, meydana gelen şimşek ve yıldırımlardan ötürü 3 farklı noktada yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yangınlar kontrol altına alındı. 

Metro istasyonlarında su seviyesi vatandaşların ayak bileğini aşacak kadar yükselmeye başladı.

Taksim tüneli tamamen sular altında kaldı.

Şişli'de bulunan bir Ermeni mezarlığının duvarı devrildi. İki vatandaş duvarın altında kaldı. Son anda ekiplerin çalışması sonucunda iki vatandaş çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Bir vinç devrildi, meydana gelen kazada bir vatandaş vincin altında kaldı. Vincin devrilmesinden dolayı küçük boyutta bir yangın çıktı. Ekiplerin hızlı müdahalesi ile vatandaş kurtarıldı ve yangın kontrol altına alındı. 

Resmi rakamlara göre toplamda ikisi ağır olmak üzere 25 vatandaş yaralandı.

Meydana gelen yağışlardan dolayı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının mevsim normallerinin yaklaşık 10 derece altına düştüğünü belirtti ve fırtınanın saatte 80 km hıza kadar ulaştığı, bundan dolayı vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Olaylardan belli bir süre sonra :

Yağmur ve dolu yağışı sona erdiği, rüzgarın etkisini kaybettiği ve İstanbul'da hayatın normale dönmeye başladığı açıklandı.

istanbulda doğal afet istanbulda yağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500