Başbakan Binali Yıldırım Alman Şirket Yöneticilerine Söz Verdi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de ticaret yürüten Alman şirket yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Başbakan Binali Yıldırım Alman Şirket Yöneticilerine Söz Verdi
Bu içerik 428 kez okundu.

Son zamanlarda Türkiye ile Almanya arasındaki siyasi gerilimden ötürü etkilenen Alman şirketleri için Başbakan Binali Yıldırım kahvaltı düzenledi. 

Alman şirket yöneticileri ile kahvaltıda bir araya gelen Başbakan, şuan yaşanan gerilimden dolayı şirketlerin ekonomik olarak hiçbir şekilde etkilenmeyeceği sözünü verdi. Türkiye'ye yaklaşık 20 milyar euro yatırım yapan bu şirketlerin, Almanya değil Türkiye şirketleri olarak benimsendiklerini sözlerine ekledi.

Türkiye'de ticaret yapmakta olan Alman şirketlerin CEO'larına sonbaharda Almanya'da bir toplantı düzenleneceği bilgisi aktarıldı. Kahvaltıya Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte iki bakan da katıldı.

Son olarak Başbakan Binali Yıldırım, Alman şirketleri için resmi kamu kurumlarında herhangi bir soruşturmanın olmadığını, kesinlikle siyasi gerilimden uzak tutulduklarını belirtti. Almanya'dan sadece terör örgütlerine karşı daha işbirlikçi davranmasını istediklerini, bu tür konuların iki ülke arasındaki ilişkiyi bozmaması gerektiğini vurguladı.

başbakan binali yıldırım alman şirket ceoları ile kahvaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500