WhatsApp'ı Günde 1 Milyar Kişi Aktif Kullanıyor

Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan WhatsApp'a günde bir milyar kullanıcı giriyor.

WhatsApp'ı Günde 1 Milyar Kişi Aktif Kullanıyor
Bu içerik 459 kez okundu.

Akıllı telefonların üretiminden kısa bir süre sonra ortaya çıkan ve oldukça popüler bir hale gelen WhatsApp'ın kullanıcı sayısı 1,3 milyar kişiye ulaştı. Bu kullanıcılardan günde bir milyar kişinin WhatsApp'a giriş yaptığı ve aktif kullandığı açıklandı.

Normal sms veya mms şeklinde mesajlaşmaları geride bırakarak mesajlaşma için yazı,görsel,ses gibi tüm içerikleri aynı anda sunan WhatsApp, dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. 

WhatsApp'ın hem kullanım kolaylığı hem de popülerliği nedeni ile neredeyse tüm iş ve sosyal ortamlarda grup kurularak kullanılmasını sağladı. Günümüzde neredeyse her iş yerinin WhatsApp grubu bulunuyor veye sosyal arkadaş ortamlarının pek çoğunda grup kuruluyor. 

Yapılan açıklamalara göre günde 1 milyar kişi uygulamaya giriş yapıyor. Bu 1 milyar kullanıcı ortalama günlük 60 milyar mesaj, 5 milyar fotoğraf ve 1 milyar sesli video paylaşımı yapıyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook ile kıyaslandığında, Facebook'un mesajlaşma uygulaması olan Facebook Mesenger'ın yaklaşık 1,2 milyar kullanıcısı var. WhatsApp ise 1,3 milyar kullanıcıya ulaşarak Facebook Mesenger'ı geride bıraktı. İnstagram'ın ise günlük ortalama 250 milyon civarında kullancısı var.

whatsapp kullanıcı sayısı facebook mesenger instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500