Almanya İçin Vize Başvurusu

Almanya İçin Vize Başvurusu
Bu içerik 190 kez okundu.

Vize başvurusu konusu her zaman zor görünen bir konudur. Olumsuz sonuçlanma ihtimali düşünüldüğünde, herkes vize başvuru adımlarını tamamen doğru yaptığını bilmek ister. Bu konuda çeşitli kulaktan dolma bilgiler vardır ve bunlarla hareket etmek doğru değildir. Almanya'ya vize almak isteyen kişilere doğru ve ayrıntılı bilgi veren bir site, doğrudan Almanya Konsolosluğu kaynaklı bilgilendirme yapıyor. Bu sitede, istenen vize türü ile alakalı her bilgiyi bulmak mümkün oluyor.

Almanya'da Yaşayan Eşin Yanına Gitmek İçin

Bir nedenle eşi Almanya'da ikamet eden kişiler, eşlerinin yanına gitmek için aile birleşimi vizesi başvurusu yapmalıdır. Bu vizeye, eşlerin her ikisi de reşit ise yani 18 yaşı geçmiş ise başvuru yapılabilmektedir. Bu vizeye başvuru yapabilmek için Almanya Konsolosluğu tarafından istenen çok sayıda belge vardır. Bu belgelerin tam listesi, bu konuda net bilgileri veren internet sitesinden alınabilir. Listede bulunan evraklar tam ve eksiksiz biçimde temin edilmelidir. Bu belgelerin asıllarının yanı sıra, her birinin iki adet fotokopisi de istenecektir.

Alman Vatandaşı Olan Evladın Yanına Yerleşmek İçin

Öz çocukları Alman vatandaşı olan ve çocuklarının yanına yerleşmek isteyen ebeveynler için de yapılacak olan vize başvurusu çeşidi, aile birleşimi vizesidir. Bu başvuru için de yine gerekli evrak listesi profesyonel hizmet veren internet sitesinde ayrıntılı olarak verilmiştir. Bu evrakların hem asılları, hem de iki adet fotokopileri hazır edilmelidir. Evraklar eksiksiz teslim edilip başvuru yapıldığında, vize işlem süreçleri başlayacaktır. Ancak, bunun için sabır gereklidir. Bu vizenin çıkması aylar sürecektir, çünkü inceleme safhası oldukça yoğundur. Başvurunun ardından 3 ay geçtikten sonra başvuru sahibi başvuru durumunu sorgulayabilir.

Çocukların Almanya'ya Alınması

Öz çocuklarını Almanya'ya almak isteyen kişiler, aile birleşimi vizesine başvuru yapmalıdır. Bu başvurunun kabul görmesinin ilk şartı; çocukların 18 yaşından küçük olmasıdır. Çocukların bekar olması da aranan bir diğer ilk kriterdir. 12 yaşından büyük olan tüm çocukların parmak izleri de yetkili tarafından alınacaktır. Çocuklar için alınan aile birleşimi vizesinde aşamalar çok dikkatli bir şekilde, ince elenip sık dokunarak geçilir. Bunun nedeni, yetkili makamların bu konudaki ekstra hassasiyetidir. Annenin veya babanın yurt dışına çocuğunu kaçırma, diğer ebeveynden uzaklaştırma gibi bir niyeti olmadığından emin olunması gerekir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500