Zar atışı hayatlar

Zar atışı hayatlar

Bu içerik 2032 kez okundu.

Köşemde içinizi ısıtan, görünce “Şimdi orda olmak vardı.” dediğiniz, bizzat gidip gördüğüm güzel ülkemin, güzel şehirlerini paylaşıyorum sizlerle. Fakat bu yazımda bunu yapamayacağım güzel ülkemin güzel insanları…

Yastayız…Artık yeter...

Üç arkadaş iftar yemeğinde buluştuk. Yemekler yenildi, çaylar içilip tatlılar yenilirken o da ne! Acı haber düştü salonun tam ortasına. Yüreğimiz yandı. İçimize bıçak saplandı birden.

Her şeyin ne kadar boş olduğunu, üzüldüğüm oturup dertlendiğim hatta bazen ağladığım şeylerin aslında koca bir hiç olduğunu bir kere daha, hem de en ağır haliyle anladım o an.

Bize sadece 5 dakikalık mesafede bulunan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda patlama!

Olayı idrak ettikten sonra bir yandan yakınlarımdan gelen telefonlara cevap veriyorum, diğer yandan gözüm son dakika gelişmelerde canlı yayınlarda. Artmasın ölü sayısı diye dua ediyorum içten içe. Sanki bir can ile kırk-elli can aynı değilmiş gibi…Sanki hepsinin ayrı bir yuvası, anası-babası, evladı yokmuş gibi… Mevzu bahis insan hayatıysa rakamlara indirgeme de neymiş!

Facebook “Güvende misiniz?” diyor. Evet diyorum. Evet, tesadüfen güvendeyim. Ordaki ben de olabilirdim benim bir yakınımda. Orda olmadığımıza sevinirsek eğer istemeden dahi olsa, insanlığımızdan çıkmışız demektir.

Yurt dışından destek mesajları yağıyor. Madonna’dan, Tim COOK’a, devlet liderlerinden, sporculara… Moussa SOW saldırıyı tek bir cümleyle duyuran Fransa basınını kınıyor. Türk milletine bu acı günlerinde İçten ve samimi bir şekilde destek veren herkese teşekkür ederiz.

En acısı da ne biliyor musunuz? Ölümlere alışmış olmamız…

İğrenç saldırının ardından neredeyse iki gün geçti. Ölü sayısı 42’ye yükseldi. 100’ün üstünde de yaralı var bunların da yarısı ağır yaralı. İsimler açıklandı, hayatları anlatıldı. Birinin on gün sonra düğünü varmış. Kuş olup gitti aramızdan ardında gözü yaşlı sevdiklerini bırakıp. Ve diğerleri…Onlarcası…

Son bir yılda kaçıncı yürek yanışı. Gücümüz kalmadı artık. Üzgünüz…Öfkeliyiz…

Allah bir daha bu acıyı ülkemize yaşatmasın. Bunu yapanlar, yaptıranlar bu caniliğe sebep olanlar Allah’ından bulsun. Kaybettiğimiz tüm canlara Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Başımız sağolsun…

Ayşe SOLAK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500